Európa-szerte elutasítják az emberek a migrációs paktumot

A Magyar Nemzet hétfőn a Századvég Alapítványhoz tartozó Tényellenőr Kutatóintézetnek az Európa Projekt keretében 2024-ben végzett elemzéséről számolt be.

Magyarország egyre meghatározóbb minta a nyugati világban.
Steve Bannon, Donald Trump korábbi főtanácsadója is a magyar bevándorláspolitikával azonos politika végrehajtását szorgalmazta az Egyesült Államokban. Bannon szerint mind a 10 millió illegális bevándorlót ki kell utasítani az USA-ból. A baloldali propagandának azt állítja, hogy a bevándorlás jót tesz az országnak.
Ez nincs így Bannon álláspontja szerint, majd jelezte az illegális migráció valójában tönkreteszi a nemzeteket.
Donald Trump 2024-es újraválasztása azt a nemzeti szuverenitás gondolatának újjáéledését jelentette.
Trump „America First” politikája számos ponton rímel a magyar kormány álláspontjára.
A határok védelme, az illegális migráció elleni fellépés és a nemzeti érdekek előtérbe helyezése mind olyan témák, amelyek összekötik a két vezető vízióját.
Trump győzelme egyértelmű üzenet: a globalista ideológiák kora leáldozóban van, és a nemzetállamok újra főszereplővé válnak a politikai színtéren.
Orbán Viktor és Trump közös gondolata, hogy a migráció nem megoldás, hanem probléma, egyre nagyobb visszhangra talál világszerte.
Magyarország az elmúlt évtizedben a nemzeti szuverenitás és a biztonság egyik európai bástyájává vált. A 2015-ös migrációs válság idején a magyar kormány, Orbán Viktor vezetésével, világossá tette: a déli határok védelme nemzeti érdek, amelyet semmilyen külső nyomás nem írhat felül.
Az illegális bevándorlás megfékezésével Magyarország nemcsak saját polgárait védi, hanem hozzájárul Európa biztonságához is. A magyar álláspont kristálytiszta: a határok védelme szuverén jog, amelyet sem Brüsszel, sem más nemzetközi szervezet nem vonhat kétségbe.
Brüsszel éveken át próbálta rákényszeríteni akaratát a tagállamokra, figyelmen kívül hagyva azok eltérő történelmi, kulturális és társadalmi adottságait. A magyar kormány azonban nem hajolt meg a nyomás előtt. A magyar álláspont kristálytiszta: a határok védelme szuverén jog, amelyet sem Brüsszel, sem más nemzetközi szervezet nem vonhat kétségbe.
A brüsszeli bürokrácia migrációs politikája nem a megoldást, hanem a problémák elmélyítését szolgálja. Az új migrációs paktum, amely kötelező szétosztást és a nemzeti menekültügyi rendszerek felülírását szorgalmazza, újabb veszélyt jelent a tagállamok szuverenitására.
Magyarország kormánya a déli határ védelmével, az uniós kvóták elutasításával és a nemzeti szuverenitás melletti kiállásával példát mutat a nyugati világnak. Donald Trump győzelme és az amerikai politika szuverenitásközpontú fordulata pedig megerősíti, hogy ez az út nemcsak járható, hanem egyre több követőre talál.
Ezt is ajánljuk a témában
A Magyar Nemzet hétfőn a Századvég Alapítványhoz tartozó Tényellenőr Kutatóintézetnek az Európa Projekt keretében 2024-ben végzett elemzéséről számolt be.